Rządy prawa, nie żądza pieniądza – IFP na Igrzyskach Wolności

Ludzie przy władzy potrafią zrobić wiele dla pieniędzy. Pieniądze mogą zrobić wiele dla ludzi władzy – np. pomóc im się przy tej władzy utrzymać. Dotyczy to też środków z programów Unii Europejskiej. Niestety w Polsce nie brakuje przykładów nieprzejrzystości i niewłaściwego zarządzania w procesie przyznawania unijnych funduszy.

Jak daleko sięga ten problem?

Jakie kwoty mogły zostać przyznane bez należytych procedur?

Na co poszły miliony złotych z UE?

Już w najbliższych tygodniach opublikujemy kompleksowy raport na ten temat, przygotowany we współpracy z dziennikarzami i ekspertami z innych organizacji pozarządowych. A już w niedzielę zapraszamy na dyskusję z udziałem autorów raportu:

  • Dr. Sławomirem Dudkiem – głównym ekonomistą Instytutu Finansów Publicznych

  • Radosławem Grucą – dziennikarzem śledczym

  • Elizą Rutynowską – prawniczką, International Federation for Human Rights

Dyskusja odbędzie się podczas 10. edycji Igrzysk Wolności w Łodzi 17 września o godz. 11.15

Transmisja na żywo:

https://www.youtube.com/watch?v=_DrJepcW8NA&ab_channel=Libert%C3%A9%21Talks

Ponadto w spotkaniu uczestniczyć będzie:

  • Dr István János Tóth – ekonomista, wykładowca w Instytucie Ekonomii Węgierskiej Sieci Badawczej HUN-REN, założyciel i dyrektor Centrum Badań nad Korupcją w Budapeszcie (CRCB).

Igrzyska Wolności to spotkanie ludzi ciekawych świata i głodnych nowych idei. To unikalne interdyscyplinarne forum, którego zasadniczym celem jest kreowanie twórczej przestrzeni spotkania ludzi kultury, biznesu i życia publicznego z różnych branż. To dyskusja o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi stoją społeczeństwa Zachodu w XXI wieku.