Aktualny

Sławomir Dudek

Obywatelski Rzecznik Przejrzystości Finansów Publicznych

Podpisz PETYCJĘ o przywrócenie przejrzystości finansów publicznychPrzeczytaj Apel Koalicji na Rzecz Przejrzystości Finansów PublicznychZadania Obywatelskiego Rzecznika Przejrzystości Finansów Publicznychmonitorowanie budżetowych i pozabudżetowych operacji finansowych Państwa zabieganie o przywrócenie jawności i…
Instytut Finansów Publicznych

Prawdziwy budżet

Projekt “Prawdziwy budżet” ma na celu analizę i weryfikację przedkładanych przez Radę Ministrów projektów ustaw budżetowych w oparciu o obiektywne i zweryfikowane dane i wskaźniki. 2024       2023…

#prosto_o_budżecie

Finanse publiczne stały się wiedzą tajemną, trudną do zrozumienia nawet dla niektórych ekspertów czy dziennikarzy, a co dopiero dla obywateli, którzy na co dzień nie zajmują się tematami gospodarki krajowej.

Unijna reforma ram fiskalnych

W odpowiedzi na ryzyko wypaczenia istoty europejskiej reformy ram fiskalnych przez polskie władze Instytut Finansów Publicznych tworzy ekspercki, niezależny komitet monitorujący wdrożenie reformy w polskiej ustawie o finansach publicznych.

Prometeusz: otwarte dane

Rząd, przygotowując zmiany systemowe dotyczące firm i obywateli, nie udostępnia danych podatkowych, a przez przewagę informacyjną może zmylić społeczeństwo, mówiąc o potencjalnych beneficjentach takiego programu.